Skoç Tip Buhar Kazanları

Skoç tipi kazanlar, alev – duman borulu, yüksek verimli, büyük su hacimli, tam silindirik buhar kazanlarıdır. Sıvı ve Gaz yakıtlı olarak dizayn edilen Skoç tipi kazanlar, özel dizayn yapıldıdığında Katı yakıtda yakabilirler.

Skoç tipi kazanlar, endüstriyel tesislerde kullanılan en yaygın kazan tipleridir. Endüstriyel tesislerin yanısıra merkezi sistem ısıtma uygulamaları için de alçak basınçlı Skoç tipi buhar kazanları kullanılmaktadır. Alev – Duman borulu kazanlar, büyük su hacmine sahip olduklarından ani buhar çekimlerine hızlı cevap verebilmektedir. Kullanımı kolay ve otomasyona uygun kazanlardır. Uluslararası normlar dahilinde 72 saate kadar operatör kontrolü olmaksızın işletilebilmektedirler.

Buhar tesisi, buharın üretildiği kazan ve yardımcı ekipmanlarından oluşur. Buhar kazanı yardımcı ekipmanları degazör, kondens ve su besleme sistemi, baca ve yakma ünitesinden oluşmaktadır. Sistem genellikle proje olarak bir bütün halinde tesis edilmektedir.

Kazan ve basınçı kaplar sektöründe 50 yılı geride bırakan Yıldız Kazan Sanayii A.Ş., kurulduğu günden bu yana ülkemizde ve yurt dışında sayısız projede çalışmış ve 5.000 adedi aşkın Skoç tipi buhar kazanı üretip tesis etmiştir.