Hakkımızda

1956 yılında merhum H.Basri GENEL tarafından Komandit Şirket olarak kurulan YILDIZ KAZAN, 1978 yılında Anonim Şirket olmuştur. 50 yılı aşkın süredir ısı sektöründe faaliyet gösteren firmamız, Türkiye ve Dünya sanayisine hizmetini kesintisiz sürdürmektedir.

Firmamız faaliyet konusu ; Kalorifer, Buhar ve Kızgın Yağ Kazanları imalatı olup, bu kazanlara ait yardımcı ekipmanların imalat ve temini, her türlü basınçlı ve basınçsız tank imalatı ile bu tesislerin montajı için gerekli çelik konstrüksiyon işlerini yapmaktadır. Firmamız bu işleri proje aşamasından işletmeye almaya kadar anahtar teslimi üstlenmektedir. Bunun yanında yüksek basınçlı kızgın buhar kazanları ile elektrik üretimi için Co – Generation tesisleri kurma konusunda da hizmet vermektedir. YILDIZ KAZAN ürün çeşitliliği ve kapasite aralığı olarak sektörün en geniş seçeneğe sahip firmasıdır.

YILDIZ KAZAN SANAYİ A.Ş. olarak yalnızca müşteri talepleriyle hareket etmeyip, müşterilerimizin işletme fizibiliteleri doğrultusunda sistem seçimleri ve alternatif sistemlerin değerlendirmesi konusundaki danışmanlık hizmetlerini de vermekteyiz. Bu sayede müşterilerimiz için sadece iş gören firma değil, aynı zamanda bir çözüm ortağıyız. Endüstriyel tesislerin ısı santralleri konusunda proje aşamasında başlayan teknik işbirliğimizi, sistem seçimi, yakıt seçimi, alternatif sistemlerin mukayesesi fizibilitelerinden, kararların alınması, anahtar teslimi tesisin kurulması ve sistemin devamlılığı konusunda bakım ve servis işleri olarak sürdürmekteyiz.

Kurulduğu günden bu yana araştırma ve geliştirmeye son derece önem veren firmamız, ülkemiz enerji kaynakları üzerinde yaptığı incelemeler neticesinde, en uygun ve ekonomik enerji kaynağının kömür olacağını tespit etmiştir. Bu sonuçla konu üzerinde tüm dünyayı kapsayan teknoloji arayışları içinde Batı Alman Lenties firması ile bir araya gelmiş ve katı yakıt yakan Akışkan Yataklı Buhar, Kızgın Su ve Kızgın Yağ Kazanlarının Türkiye’de üretimi konusunda lisans anlaşması yapmıştır. Dünyada gelişen teknoloji ve ülkemiz kömürleri üzerinde kazanılan tecrübeler neticesinde günümüzde en ekonomik, son derece teknolojik, yüksek verimli ve çevre dostu kazanlar olarak Akışkan Yataklı Buhar, Kızgınyağ, Kızgın Su ve Kombine ( buhar + Kızgın Yağ ) Sistemler sanayicimiz hizmetine sunulmuştur. Ülkemiz genelinde çok sayıda tesis bu üstün teknoloji ürünü kazanı kullanmaktadır.

Firmalar idealleri ile doğar, büyürler ve gelişirler. Akışkan Yataklı Kazanlar ülkemiz için YILDIZ KAZAN firmasının üstün ideallerinin bir ürünüdür. Firmamızı bugün sektör lideri yapan doğru ideal, evrensel teknoloji, kaliteli malzeme ve tecrübeli işçilik kullanma özelliğidir. Bu prensiple YILDIZ KAZAN SANAYİ A.Ş. daha çok uzun yıllar Türkiye ve Dünya Sanayisine hizmet etmeyi hedeflemektedir.

“NİCE 50 YILLARA”

Cüneyt GENEL
Yön.Krl.Bşk